O nás

My

V červnu roku 2012 absolvovala pianistka Anna Würtherlová na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze. Hned po svém absolventském koncertě zjistila, že aby dosáhla pocitu životní spokojenosti, potřebuje založit svou vlastní kapelu. Začala se poohlížet po šikovných spolužácích z konzervatoře, kteří by do toho s ní šli.

Anna W (piano), Betty Kindlmanová (zpěv), Jirka Žák (saxofon, příčná flétna), Pavel Koronthály (baskytara) a David Čížek, později Tonda Jína (bicí) se stali kapelou Anna W Quintet v září roku 2012. Kapela má dvě polohy – jazzovou a populární. Ta první se vyznačuje tím, že kapela pravidelně zkouší na půdě Ježkovy Konzervatoře a občasně hraje v pražských jazzových klubech (JazzTime, JazzDock, Reduta). Jejich repertoár je zaměřen na skladby Michela Camila, Michela Petruccianiho, Chicka Corey, ale též vlastní tvorbu.

Druhá strana kapely je komerční. Kapela hraje od roku 2012 na svatbách, plesech, oslavách narozenin, firemních večírcích a dalších akcích. Nejčastěji jezdí po celé České Republice ve složení piano, zpěv, kytara (Jirka Würtherle), baskytara a bicí; ale trio, kvartet nebo sextet bývají taktéž poptávány. Na společenských akcích můžete AWQ nejčastěji slyšet interpretovat české a zahraniční hity populární hudby.

Anna Würtherlová

Anna Würtherlová

Anna Würtherlová je pianistka, skladatelka, pedagožka, matka a absolventka Konzervatoře Jaroslava Ježka. K založení AWQ ji vedla láska k hudbě Michela Petruccianiho a Michela Camila. Po prvních úspěšných vystoupeních začaly přicházet první nabídky a o dalším pokračování kapely již bylo rozhodnuto. Její elán a touhu hrát neohrozila ani změna zaměstnání z učitelky angličtiny na pražském gymnáziu na mámu na plný úvazek. Svou kapelu vede pevnou rukou, ale přesto patří mezi nejhodnější kapelnice v Čechách. (J.Ž.)

Betty Kindlmanová

Alžběta Kindlmanová

Naše pohledná zpěvačka se jmenuje Bětka Kindlmanová a má to štěstí, že bydlí v Řevnicích. Vystupování na mnoha českých pódiích jí umožňuje její od přírody krásný hlas zušlechtěný poctivým studiem na pražské konzervatoři. Díky svému talentu zvládá Bětka zazpívat vše – od lidovek přes šansony a popiny až k pekelnému rocku AC/DC. Kromě toho je Bětka kvalifikovaná učitelka v mateřince, díky čemuž zvládá bez problémů i komunikaci s rytmickou sekcí AW5. (P.K.)

Paul Koronthály

Paul Koronthály

Pavel, přezdívaný Koroš, patří mezi proslulé milovníky basových figur (POZOR: nezaměňovat s basovými sóly, protože ta, stejně jako většina hudebníků, nese Pavel stěží). Má smysl pro humor, pořádek a péči o rodinu a v kapele zastupuje roli aktivního intelektuála, který se vyjadřuje především ironií a sarkazmy.

George Žák

George Žák

Na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystudoval Jirka Žák dva obory – saxofon a příčnou flétnu. Pokud zrovna nehraje nebo nezkouší s AWQ, vystupuje s rockovou kapelou Doctor P.P., s bopovými Jazz Volunteers a s Golden Big Band Prague. Jirka působí také jako pedagog v ZUŠ Harmony v Dolních Břežanech a v hudební škole Wunderbaro v Dejvicích. Se svojí manželkou Anežkou organizuje letní hudební tábory v Krkonoších. Je zakladatelem hudebních kroužků Hudebníček při základních školách v Praze. Jirka je jednoznačně nejmilejším a nejhezčím členem kapely Anna W Quintet. (B.K.)

Tonda Jína

Tonda Jína

Antonín Jína je mladý bubeník z Košťálova. Kromě toho, že parádně válí na bicí, tak navíc přeskakuje ročníky na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kreslí vtipy a jezdí na koloběžce. Působí v Orchestru Václava Hybše, v Big Bandu KJJ a v kapelách Funk Corporation a Sonet. Pochází z hudební rodiny, kde je druhým nejmladším z pěti sourozenců. Orientuje se na doktorandky, předražené šestnáctinky a ojetá auta. (A.W.)

Jirka Würtherle

Jirka Würtherle

Jirka Würtherle alias Kex je členem kapely, která hraje na svatbách a plesech. Tento talentovaný zpěvák a hráč na kytaru se vyznačuje výborným řidičským uměním à la Kimi Raikkonen, rychlým měněním kytar a efektů při hraní a schopností vždy a všude nazvučit profesionálně celou kapelu. Jeho interpretace písní Johnnyho Cashe, Boba Dylana, Jima Morissona, Erica Claptona nebo třeba Waldy Matušky nadchne každého posluchače. Pokud zrovna nehraje s AWQ, obchoduje s hudebními nástroji, hraje pinčes, všelicos fotí a učí svého synka nesmyslná slova. (A.W.)